O nás

Provoz naší mateřské školy byl zahájen 29.9.1980. Původně byla škola čtyřtřídní s kapacitou 120 dětí, ta se však v průběhu let několikrát změnila.

Od 1.9.2013 je mateřská škola pětitřídní. Sídlí ve dvou budovách nedaleko od sebe vzdálených. Obě jsou situovány do centra města, Výhodou je poloha poblíž autobusové zastávky a také těsné sousedství se základní školou.

Budova v ulici Na Pohoří má dva půdorysně shodné pavilony se čtyřmi třídami. Oba pavilóny spojuje hospodářská část, kde je umístěna školní jídelna.

Odloučené pracoviště s novou třídou sídlí v 1.patře budovy Školní jídelny I.ZŠ v ulici 5.května 401.

Všechny naše třídy jsou situované na jižní stranu, jsou velmi prostorné pro hry, pohyb, vzdělávací činnosti, relaxaci i odpočinek dětí.

K mateřské škole náleží rozlehlá zahrada se čtyřmi pískovišti, hřištěm a hracími prvky. Zahradu dle finančních možností dále doplňujeme a dotváříme. Plánujeme vytvoření prostor pro sezonní činnosti jako je svah pro zimní sporty a radovánky, mlhoviště k ochlazení a osvěžení při teplém, slunečném počasí.